facebook

instagram

Blog: Gdzie mieszka Mikołaj? (Niezbędnik dla rodziców przedszkolaków)

2019-12-04

 Statystyki pokazują, że Dzieci wierzą w świętego Mikołaja dość krótko bo do ok 8 roku życia. Najczęściej o tym, że miły staruszek nie istnieje dowiadują się w szkole od starszych kolegów i koleżanek.  Rodzice jednak jak najdłużej starają się zachować magię Świąt odwiedzając wioski św. Mikołaja, czytając Dzieciom świąteczne opowieści, wspólnie przygotowując się do Bożego Narodzenia.

Poniżej znajdziecie miejsca w których spotkacie Mikołaja i skorzystacie z wielu świątecznych atrakcji, które sprawią, że nie tylko Dzieci ale i dorośli poczują  prawdziwą magię świąt. Będziecie mieli okazję m.in. wykonać własnoręcznie bombki, upiec i ozdobić pierniczki, napisać wspólnie list do świętego Mikołaja czy wreszcie skasować złe uczynki w Maszynie do Mielenia Złych Uczynków.

Jeśli Wasze dziecko jest młodsze lub boi się jeszcze Świętego Mikołaja to polecamy:

http://mamywyjscie.pl/blog/page/link/cz-i-mikolaj-kontra-dwulatki-

 

UWAGA! Na końcu znajdziecie adresy pod któej należy kierować listy do Świętego Mikołaja. 

 KRAINA ŚWIETEGO MIKOŁAJA

 

http://www.krainamikolaja.pl/   Kołacinek 21, 95-061 Dmosin  woj. Łódzkie

(100 km od Warszawy-autostradą A2 godzina jazdy, 40 km od Łodzi)

       Kraina jest pięknym miejscem, gdzie każde dziecko znajdzie zabawę i radość. Spotka się ze Świętym Mikołajem i jego przyjaciółmi, przespaceruje się po bajkowej Ścieżce, odwiedzi Mennicę Świętego Mikołaja, odnajdzie Magiczną Gwiazdkę i przede wszystkim zabierze ze sobą piękne wspomnienia.

WIOSKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W BAŁTOWIE

https://www.szwajcariabaltowska.pl/wioska-swietego-mikolaja-w-baltowie/ ul. Bałtów 8a 27-423 Bałtów, woj. świętokrzyskie

(100km od Lublina, 80 od Kielc, 170 od Warszawy)

        Mijając bramę Wioski Świętego Mikołaja przeniesiesz się do świata spełnionych marzeń. Spotkasz bajkowe postacie, które wciągną wszystkich do wspólnej zabawy oraz poznasz wesołe elfy, które uwijają się z przygotowaniem prezentów. Sercem tego magicznego miejsca jest chata Świętego Mikołaja – tu w swym ogromnym tronie oczekuje na gości najsympatyczniejszy dziadziuś na świecie – sam Święty Mikołaj. Obok niego jak zwykle krząta się Pani Choinka, która każdego zaprasza na pyszne domowe wypieki i kubek gorącej czekolady.
         Mikołaj mieszka w Bałtowie do końca zimy, ale nie ma co zwlekać z wizytą. Każdy – czy mały czy duży, może do Mikołaja podejść, porozmawiać czy pociągnąć za brodę. Wspólne zdjęcie będzie wyjątkową pamiątką tych niezwykłych chwil. Pamiętajcie, że nic tak Mikołajowi nie sprawia radości jak pięknie wyrecytowany wierszyk, czy zaśpiewana piosenka. Dla tych, którzy mają co nieco na sumieniu Mikołaj przygotował specjalnym młynek do mielenia grzeszków. Wystarczy spisać na zaczarowanym papierze złe uczynki i za pomocą młynka puścić je w zapomnienie. Wówczas tylko krok dzieli Was od otrzymania prezentu!
         Podczas wizyty w Wiosce Mikołaja koniecznie musisz zwiedzić domki elfów, które połączone są ze sobą plątaniną wąskich korytarzy. Obok znajduje się zagroda z sympatycznymi zwierzątkami, które uwielbiają być głaskane przez dzieci.
         To nie koniec przygód, które przygotował dla Ciebie Święty Mikołaj. Koniecznie odwiedź Bajkową Krainę Lodu, Kino Emocji Cinema 5D oraz zimowy Park Rozrywki.

DOLINA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

http://www.dolinamikolaja.pl/cms/  Lubnica 40  64-965 Okonek woj., Wielkopolskie

(130 km od Bydgoszczy, 70 km od Piły, 90 km od Koszalina)

        Pewnej magicznej nocy zawitał do nas gość z dalekiej Laponii. Na przystanek swojej podróży wybrał malowniczą Dolinę położoną w pięknym parku owadów nad rzeką Gwdą. Świętemu Mikołajowi tak spodobało się to miejsce, że postanowił zostać tu na dłużej, pragnie spotkać się ze wszystkimi dziećmi, które zechcą odwiedzić Dolinę Świętego Mikołaja. Oprócz spotkania z Mikołajem na dzieci czeka mnóstwo atrakcji , wesołych zabaw oraz smakołyków. W okresie przedświątecznym będzie można stworzyć własną świąteczną pamiątkę, własnoręcznie wykonać pierniczki świąteczne, które później można schrupać, lub pomóc Mikołajowi odnaleźć jego worek z prezentami.

WIOSKA ŚW. MIKOŁAJA

http://mazurolandia.pl/wioska-sw-mikolaja/ Parcz 7/9, 11-400 Parcz  woj., Warmińsko- mazurskie

(100km od Olsztyna, 50 km od Mikołajek, 25 km od Giżycka, 40 km od Mrągowa)

         Czy doszyły Cię słuchy, że Święty Mikołaj wyprowadza się z Laponii i od listopada mieszka na Mazurach? Nie są to żadne plotki, ale najszczersza prawda! Co roku w Mazurolandii gościmy Świętego Mikołaja, który wraz ze swoimi elfimi pomocnikami zaprasza do siebie wszystkie dzieci. Jest to niepowtarzalna okazja spotkania z Waszym ulubionym świętym, ponieważ zwykle jest on bardzo zajęty rozwożeniem prezentów po całym świecie. Jednak dla Was Mikołaj zrobi wyjątek i chwilę odpocznie. Nasz gość z dalekiej Laponii chętnie porozmawia ze wszystkimi o tradycjach bożonarodzeniowych, o dobrych i złych uczynkach, a dzieciom, które zasłużyły, wyda certyfikat za grzeczne sprawowanie. Takie spotkanie jest też niepowtarzalną okazją dla wszystkich rozrabiaków, ponieważ tylko w chacie Świętego znajduje się prawdziwa niszczarka złych uczynków! Jeśli ktoś w tym roku zapracował na rózgę to jest to dla niego ostatnia szansa.
         Obok chaty Świętego Mikołaja znajduje się pracownia Świętego Mikołaja, w której pod czujnym okiem Elfów dzieci mają okazję przygotować stroiki bożonarodzeniowe. Co roku oferujemy warsztaty plastyczne związane ze świętami, które zainteresują nawet największe marudy – na szczęście elfy potrafią zabawić każdego. Trzeba pamiętać, że poziom trudności wykonania pracy plastycznej dostosowany jest do wieku uczestników warsztatów.
         A prezenty? Te prawdziwe zgodnie z tradycją znajdziecie dopiero pod choinką… ale nie martwcie się, dla najbardziej niecierpliwych Mikołaj przygotował mały upominek!

ŚWIĄTECZNA KRAINA

http://swiateczna-kraina.pl/   Karczma na Lednicy, Dziekanowice 34a, 62-261, woj. Wielkopolskie Lednogóra

(od Poznania 40 km, 100 km od Bydgoszczy, 20 m od Gniezna)

        Święty Mikołaj już od dawna marzył o tym, żeby spędzać więcej czasu z dziećmi z różnych zakątków świata. Jego sprytne elfy długo nie musiały myśleć i wpadły na genialny pomysł założenia pozamiejscowego oddziału, w którym Mikołaj będzie mógł spotykać się ze swoimi ulubieńcami przed Wigilią Bożego Narodzenia. Tak właśnie powstała Świąteczna Kraina, miejsce wyjątkowe, magiczne, stworzone specjalnie dla dzieci.
        Nasze elfiki pomyślały też o ciekawych atrakcjach dla dzieci odwiedzających Świąteczną Krainę. Na milusińskich czekają między innymi:

 • Żywa Szopka – zobaczymy w jakim miejscu urodził się Jezusek i kto mu towarzyszył
 • Spotkanie z najmądrzejszym elfem w Wiosce i zwiedzanie Lapońskiej osady,
 • Sala Zabaw, w której nawet dorośli poczują się jak malutkie dzieci,
 • Komnata tradycji, do której dostaniemy się labiryntem czasu, a w niej poprzez zabawę uczymy się świątecznych obrządków,
 • Warsztaty, podczas których wykonamy nowoczesne ozdoby, którymi będziemy mogli obdarować naszych najbliższych,
 • Świąteczny Jarmark, na którym kupimy najpiękniejsze pamiątki rodem z Laponii,
 • Nowość! Igloo, a w nim sferyczne planetarium i spotkanie z elfem – kosmonautą,
 • I oczywiście najważniejszy punkt programu – Chatka Świętego Mikołaja, w której dzieci pozbędą się swoich małych grzeszków i będą mogły opowiedzieć swoje życzenia.

BOMBKOLANDIA

https://www.facebook.com/Bombkolandia-759443534091991/?ref=search&__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARASE1PrSyob9tp9wTSiGzHO6vtgER6QbWmciKiLep0leDgxDq6kFaKaxWOgURcwrR9YQNI9Lon7P2nl
 Głęboczyca 54 05-307 Dobre woj. Mazowieckie

(50 km od Warszawy, 50 km od Siedlec, 65 km od Garwolina, 62 km od Ostrów Mazowiecki)

       Bombkolandia to magiczne miejsce znajdujące się 50 km od centrum Warszawy. Ulokowane w przepięknej scenerii mazowieckich lasów w gminie Dobre we wsi Głęboczyca. Odwiedzając ją poznamy tajniki powstawania szklanych bombek, nauczymy się jak je pięknie ozdobić, spotkamy się z Św. Mikołajem oraz czeka na nas dużo ciekawych atrakcji o tematyce bożonarodzeniowej.
         PROGRAM:

 • Pokaz jak powstają szklane ozdoby choinkowe – poznamy historię bombek, dowiemy się i zobaczymy jaką pracę trzeba wykonać by ze szklanej rurki powstała bombka, na czym polega proces srebrzenia oraz poznamy różne techniki jej dekoracji.
 • Malowanie bombek – każdy otrzymuje dwie szklane bombki, które samodzielnie ozdobi za pomocą kleju, pędzelków, brokatu oraz tajemniczego urządzenia o nazwie pluszarka.
 • Poczta Świętego Mikołaja – napiszemy lub narysujemy list do Świętego Mikołaja, który następnie wrzucimy do jego skrzynki pocztowej.
 • Czarodziejski Młyn do Mielenia Złych Uczynków – każdy z nas ma jakieś grzeszki na sumieniu. Jednak nikt nie musi się o nich dowiedzieć! Wystarczy że spisze się złe uczynki i wrzuci do Czarodziejskiego Młyna, który zniszczy Twoje grzeszki i wyśle je w zapomnienie. Na dowód tego otrzymasz „Certyfikat Anulowania Złych Uczynków”.
 • Wizyta w Gabinecie Świętego Mikołaja – odwiedzamy Świętego Mikołaja przy jego codziennej pracy, czyli czytaniu listów od dzieci i sprawdzaniu w magicznej kuli, czy w tym roku były grzeczne i zasługują na prezent. Dzieci mają możliwość rozmowy z Św. Mikołajem.
 • „Warsztat Świętego Mikołaja” – obejrzymy film krótkometrażowy Walta Disneya z 1932 roku o tym jak elfy i Święty Mikołaj szykują się do rozwożenia prezentów dla grzecznych dzieci.
 • Sklepik z pamiątkami – na terenie Bombkolandii znajduje się sklepik w którym można kupić różnorodne bombki oraz inne ozdoby bożonarodzeniowe.

PLANETA ZALESIE

https://www.facebook.com/Planeta-Zalesie-795058203977018/?__tn__=kC-R&eid=ARBTD5h73nWxNkN9PfJ_SXN9_K2B3PpHE0JDksZxg8h-EzhwU09W9_DrYdXmRBd6d_fFSt7wY07HXKel&hc_ref=ARSKTkhquZjTTpgMVb0ZJaWFvIrUXwSrPY-MPDiF67x3cXPD2REVCPNVdOXhs64grKg&fref=nf
Wczasowa 1 05-540 Zalesie GórneSKRZATY Z LIPINY

 

ul. Spacerowa 39, Lipiny

MAGICZNA KRAINA ELFÓW I ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
https://www.facebook.com/skrzatyzlipin/?__tn__=kCH-R&eid=ARANKQDwQpGcr1tNRVmBLtOLOKIUv1gyJ1-wbTEc3S9LHvt9_H8J_2sdXAW6BNGWbZmKupj_FXOHUHGJ&hc_ref=ARTP7apkXgEni2SjHCAm64CdUSRCBJYV9QKqRGlhcZ5BVjyTCYBkP5aRcBdypLiPKek&fref=nf&__xts__[0]=68.ARB8GtT-O4DiqdU1LkyL4MKyHttNgQrDwa19KkASKxj1zAHGK9Zqis6H5orXNjZ9TXwVjixyOmk_UNu7EJzwXkWhy5ljCbq49VngFzBoVY3Dw7gl2VeQFM2PB3AZDtnZ75IVmdcZ4yl-wwaSuJt6HJf8bSE8tkJdg0GKSygyhxPsuIjBzrjDKCsK8iGE1SJnARgnH_0L6i1t_x2S43QwdUVyAcRBtbgAiDHD7jXElWH0tY8AEdCy1g7ynkCQH9QxCsofXBzsCksSE2UYEtIp7mQWBvIH7pDFMlRmn-9MC9YTJg4yYAUS87ElEQqS-S3fA6EHGtD5fmNER6MDIPZsvEXt

 

 

Kolejną propozycją, która sprawi, że w Waszym domu zagości świąteczna atmosfera są ciekawe książki dla Przedszkolaków. Historie można czytać na dobranoc, a w ciągu dnia skorzystać z propozycji zabaw zawartych w książeczkach. 

Książki o Mikołaju dla Dzieci 3-6 lat


1.    MIŚ PRACUŚ POMOCNIK MIKOŁAJA  Davies Bryn Paul
Dołączcie do Misia Pracusia i dowiedzcie się, na czym polega praca w różnych zawodach! Czytając wesołe książeczki i przesuwając ruchome elementy, mały czytelnik może pomóc Misiowi w pracach na wsi, akcjach ratunkowych w karetce pogotowia czy wozie strażackim, a także dostarczeniu prezentów dzieciom wraz ze Świętym Mikołajem. Książeczka ma ruchome elementy.

https://www.empik.com/pomocnik-mikolaja-mis-pracus-davies-bryn-paul,p1231754135,ksiazka-p

2.    Święta tuż-tuż, Mikołaj jedzie już Hayes Fiona
Wspaniały pomysł na prezent dla maluszka. Święta tuż-tuż, Mikołaj jedzie już, to znacznie więcej niż bajka dla dzieci. To prawdziwy Mikołajowy zaprzęg złożony z trzech kartonowych książeczek wyciętych w fantazyjne kształty reniferów i sań. Połączone w zaprzęg tworzą ciekawą i bezpieczną zabawkę. Każda z osobna kryje inną, wesołą i pięknie ilustrowaną bożonarodzeniową historyjkę. Dodatkową atrakcją jest kartonowa walizeczka z uchwytem, w której można schować książeczki.

https://www.taniaksiazka.pl/swieta-tuz-tuz-mikolaj-jedzie-juz-fiona-hayes-p-263830.html 

3.    Święty Mikołaj wchodzi kominem  Mariusz Niemycki
W noc wigilijną Święty Mikołaj nie ma lekkiego życia. Wiadomo, dzieci jest mnóstwo, a Mikołaj tylko jeden... Pewnie ktoś powie, że wystarczy załadować na sanie worek z prezentami, krzyknąć „Wio, Rudolfie!”, i okrążyć cały świat. No tak, tylko... jak ze wszystkim zdążyć, jeśli po drodze spotyka się smutne, szarozielone smoczysko, balon meteorologiczny, pstrokate marabuty, zgraję latających chichotek i zaczepną panią Kometę? A jakby tego było mało, tajemniczym mieszkańcem Mikołajowej skarpety okazuje się pan Pech...

https://bonito.pl/k-90021177-swiety-mikolaj-wchodzi-kominem 

4.    “Pamiętnik Świętego Mikołaja” Wyd. Siedmioróg
Książka o Świętym Mikołaju, o jakiej marzy każde dziecko. 7 fascynujących opowieści o tym wszystkim, czego na temat Świętego Mikołaja i prezentów gwiazdkowych pragną dowiedzieć się dzieci.  Bajki napisane są z fantazją i humorem, a równocześnie stają w obronie wartości chrześcijańskich i wiernie ukazują polską tradycję mikołajek i świąt Bożego Narodzenia. Dodatkowym atutem książki są urocze ilustracje, osadzone w polskich realiach świąt.

https://aros.pl/ksiazka/pamietnik-swietego-mikolaja 

5.    Święty Mikołaj. Świat w obrazkach” Wyd. Olesiejuk
Wszystko, czego dzieci zawsze chciały dowiedzieć się o świętym Mikołaju, znajdą właśnie w tej książeczce
Poprzez nastrojowe i zabawne ilustracje dowiedzą się, czym przez cały rok zajmuje się święty Mikołaj. Przekonają się również, jak wyglądają przygotowania do jego podróży po święcie w magiczną noc, kiedy to przynosi prezenty grzecznym dzieciom

https://www.taniaksiazka.pl/swiety-mikolaj-swiat-w-obrazkach-emilie-beaumont-p-546011.html 

6.    Magiczne święta, wyd. Wilga 
Oto książka, która wprowadzi was w radosny, świąteczny nastrój. Poznacie najpiękniejsze kolędy i tradycje bożonarodzeniowe, przeczytacie cudowne wiersze i opowieści o magii świąt Bożego Narodzenia, odwiedzicie Świętego Mikołaja w jego zimowej krainie. Dowiecie się, dlaczego Święta to taki ważny czas.

https://livro.pl/magiczne-swieta-opracowanie-zbiorowe-sku1165229141.html 
 
7.    Wyprawa Świętego Mikołaja Wyd. Zielona Sowa
Odkryj magię Świąt Bożego Narodzenia!
Wybierz się w podróż dookoła świata wraz ze Świętym Mikołajem i jego małymi pomocnikami. Dopilnuj, by wszystkie dzieci otrzymały prezenty na czas.

https://www.empik.com/wyprawa-swietego-mikolaja-opracowanie-zbiorowe,p1129556904,ksiazka-p


8.    Wielka księga świąt Bożego Narodzenia, wyd. MAC
To wyjątkowa publikacja przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców.
Zawiera opowiadania i wiersze o tematyce świątecznej oraz informacje o zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem w Polsce i na świecie.
Teksty kolęd zamieszczone w publikacji będą zachętą do wspólnego śpiewania.
Różnorodne zadania dostosowane do możliwości przedszkolaków rozwijają spostrzegawczość, logiczne myślenie, umiejętność liczenia i kreślenia linii różnego kształtu.
Labirynty, ciekawe kolorowanki i wycinanki o tematyce świątecznej uatrakcyjnią dziecku czas spędzony z rodziną.
To doskonała książka zarówno dla dzieci, jak i ich najbliższych, która sprawi, że czas świąt Bożego Narodzenia będzie dla wszystkich wyjątkowy i inspirujący.
https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/product-pol-13639-Wielka-Ksiega-Swiat-Bozego-Narodzenia.html 
 
9.    Najpiękniejsze opowieści o Świętym Mikołaju Rahoza Agnieszka , Michałowska Tamara
Urocza książka dla dzieci pragnących poznać tajemnice Świętego Mikołaja, zobaczyć podbiegunową fabrykę zabawek, przeżyć wraz z latającymi reniferami przygody, jakie zdarzyły się przy dostarczaniu prezentów pod choinkę, a także dowiedzieć się o znaczeniu i głębi świąt Bożego Narodzenia.
Książka napisana jest w formie pięknej bajkowej opowieści, w której historie starego gospodarza Stefana, Marysi i Stasia, małych Paluszków i księdza Gerwazego splatają się z przygodami Świętego Mikołaja. Opowieść podzielona jest na kilka epizodów opisujących emocjonujące przygody bohaterów. Wielkim atutem książki są niezwykle piękne i przyjazne każdemu dziecku ilustracje
https://www.empik.com/najpiekniejsze-opowiesci-o-swietym-mikolaju-rahoza-agnieszka-michalowska-tamara,p1107807453,ksiazka-p 

10.    Dwanaście prezentów dla Świętego Mikołaja, Kunnas mauri
Mały skrzat Jaś ma świetny pomysł-chce obdarować prezentami Świętego Mikołaja! Do świąt zostało tylko dwanaście dni i tyle właśnie prezentów ma otrzymać Święty Mikołaj. Tymczasem w wiosce pod górą Korvatunturi, gdzie mieszka Święty Mikołaj i gdzie docierają listy od dzieci z całego świata, trwają gorączkowe przygotowania do Świąt. Jaś też ma pełne ręce roboty! Czy uda mu się wymyślić i wykonaćdwanaście wspaniałych prezentów? Czy Święty Mikołaj będzie zadowolony? Przekonajcie się sami! 

https://www.taniaksiazka.pl/dwanascie-prezentow-dla-swietego-mikolaja-kunnas-mauri-p-160596.html 

11.    Opowieści o Świętym Mikołaju, Adam Zabokrzycki
Urocza, pięknie ilustrowana bajka o świętym Mikołaju i jego przyjaciołach. Mali czytelnicy dowiedzą się z niej co dzieje się w podbiegunowej fabryce zabawek, czy zwykłe dzieci mogą latać na saniach ciągniętych przez uskrzydlone renifery, w jaki sposób święty Mikołaj rozwozi w jedną noc miliony prezentów po całym świecie. Poznają także znaczenie i głębokie przesłanie świąt Bożego Narodzenia. Opowieści o świętym Mikołaju splatają się z przygodami dwójki polskich dzieci, Marysi i Stasia, a także małych Paluszków, ojca Benedykta, myszek i Rudzielca. Bajka uzupełniona jest kilkoma wzorami ozdób choinkowych i kilkoma przepisami na świąteczne pyszności. .

https://www.taniaksiazka.pl/opowiesci-o-swietym-mikolaju-adam-zabokrzycki-p-804384.html 
 
12.    Pomocnik Świętego Mikołaja,  Chiara Cioni
W poszukiwaniu nowej rodziny mały elf Paluk trafia do… warsztatu samego Świętego Mikołaja!
Poznajcie niezwykłe przygody, które spotkają go w najbardziej magiczną noc roku! Bożonarodzeniowa opowieść o elfie Paluku, który dołącza do grona pomocników Świętego Mikołaja. Elf przybywa do jego warsztatu, gdzie dowiaduje się, w jaki sposób powstają prezenty i skąd Mikołaj wie, jaki podarunek dostarczyć każdemu dziecku. W noc Wigilii Paluk wyrusza wraz z Mikołajem w podróż ciągniętymi przez latające renifery saniami, aby dostarczyć podarunki dzieciom na całym świecie.

https://www.taniaksiazka.pl/pomocnik-swietego-mikolaja-chiara-cioni-p-1295205.html 

13.    Pomocnicy Mikołaja, Barry Timms
Pada śnieg i Gwiazdka jest tuż-tuż. W Choinkowym Lesie trwa właśnie przedświąteczna krzątanina. Wtem Borsuk otrzymuje pilną wiadomość od Mikołaja: w Górach Jemiołowych spadło tyle białego puchu, że rodzina Niedźwiedzi nie zdążyła przygotować się do świąt! Czy zwierzęta wyruszą z pomocą niedźwiedziom i czy pomogą Mikołajowi uratować Gwiazdkę?

https://www.taniaksiazka.pl/pomocnicy-mikolaja-barry-timms-p-1310741.html 

14.    Bajki z Kraju Mikołajów, Anna Sójka
Niezapomniane, ciepłe, zabawne i wzruszające opowiadania na czas Bożego Narodzenia.
"Był mroźny ranek. Kraina Mikołajów drzemała cichutko, pomrukując od czasu do czasu. Mikołajowe chatki wypuszczały kominami kłęby bajek i pochrapywały smacznie pod puszystą pierzyną śniegu. Jeśli chcesz znaleźć się w bajkowym Kraju Mikołajów i przeżyć świąteczne przygody – koniecznie zajrzyj do tej książki!"

https://www.gandalf.com.pl/b/bajki-z-kraju-mikolajow/?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&utm_campaign=ceneo 

Gdyby tego było za mało, zawsze możecie napisać list do sw. Mikołaja, może nie spełni on wszystkich Waszych życzeń ale na pewno odpisze. 

Adres Świętego Mikołaja w Laponii:

"To Santa Claus" Tahtikuja 1, FI-96930 Napapiiri, FI-96930 Arctic Circle, Finland, Lapaland

Polski adres Filii św. Mikołaja:

Biuro Listów do Świętego Mikołaja, Wioska Świętego Mikołaja, Przystanek Mikołajów

57-215 Srebrna Góra

W przypadku placówki w Polsce należy dołączyć znaczek na list zwrotny, co przyspieszy odpowiedź.

Możecie skorzystać również z wirtualnych personalizowanych listów dostępnych na stronach:

www.listodmikolaja.pl (koszt 14,99 zł.)

www. elfi.pl (koszt 16,99 zł,)

 

powrót