facebook

instagram

Blog: Cz. I. Mikołaj kontra dwulatki!

2019-12-04

Mikołaj- wzbudza u dzieci wiele emocji, ale również strachu u rodziców. Rodzice małych dzieci boją się, że maluchy na jego widok zareagują płaczem, rodzice przedszkolaków zastanawiają się gdzie dzieci mogą zobaczyć prawdziwego Mikołaja, i jak utrzymać magię świąt, a rodzice dzieci wczesnoszkolnych zastanawiają się jak wytłumaczyć swoim pociechom, że Mikołaj nie istnieje, aby nie popsuć całej magii świąt Bożego Narodzenia. Mamy kilka rad dla każdego rodzica.


Rodzice maluchów, warto swoje pociechy zapoznać z postacią Mikołaja trochę wcześniej. Ciekawym sposobem oswojenia z brodatym panem, w czerwonym kubraku, z wielkim workiem poprzez książki o Mikołaju.


Mamy kilka propozycji książek o Mikołaju dla dzieci 2+

 

 •  “Panda od Świętego Mikołaja” Wydawnictwo Olesiejuk   

Madzia chciałaby dostać misia pandę od Świętego Mikołaja. Ale czy Mikołaj będzie mógł spełnić jej życzenie? Czy znajdzie w swoich zabawkach pandę i czy trafi do domu dziewczynki? Sprawdź to, czytając tę wspaniałą, przepięknie ilustrowaną książeczkę.

https://bonito.pl/k-342245-panda-od-swietego-mikolaja

 • "Święty Mikołaj. I Ty możesz mu pomóc", wyd. Wilga

Interaktywna książka o świętym Mikołaju to wspaniały prezent świąteczny dla wszystkich dzieci. Można tu znaleźć okienka, ruchome elementy, grę, mnóstwo ciekawostek i inne niespodzianki.
Dzięki tej książce dzieci poznają sekrety życia Świętego Mikołaja. A Mikołaj szuka pomocników – i ty możesz mu pomóc!

https://www.empik.com/swiety-mikolaj-i-ty-mozesz-mu-pomoc-opracowanie-zbiorowe,p1080317390,ksiazka-pl

 • "Święty Mikołaj i maleńki renifer" wyd. Debit

Maleńki renifer bardzo chciałby pomóc Świętemu Mikołajowi. Wreszcie nadarza się okazja. Czy maluch sobie poradzi? I czy nie zmarznie podczas długiej podróży? Zaraz się tego dowiemy! Ciepła historyjka dla najmłodszych na zimową, przedświąteczną porę. Z grubych kartek spoglądają sympatyczne twarze Świętego Mikołaja i towarzyszących mu zwierzątek. Krótki, łatwy w odbiorze tekst i miłe dla oka ilustracje znakomicie wprowadzają w nastrój Bożego Narodzenia.
https://merlin.pl/swiety-mikolaj-i-malenki-renifer-debit/2448391/ 

 • "Zapominalski Święty Mikołaj"  wyd. Wilga

Święty Mikołaj ma mnóstwo zabawek do rozdania, ale coś mu zginęło! Czy jego pomocnicy znajdą zagubiony worek na prezenty? Przyjazne ilustracje i ruszające się oczy postaci z pewnością spodobają się każdemu maluchowi.
https://czytam.pl/k,ks_764935,Zapominalski-Swiety-Mikolaj-Ruchome-oczka-Praca-Zbiorowa-google.html?gclid=EAIaIQobChMIq8S-tejf5QIVB6WaCh0NtQ62EAQYAiABEgLwN_D_BwE

 • "Święty Mikołaj"  Urszula Kozłowska   

Święty Mikołaj i jego sympatyczny pomocnik, Reniferek, a także dwaj przyjaciele z podwórka mały kotek i rozbrykany piesek. Wesołe rymowane historyjki o przygodach bohaterów, a do tego dźwięki: melodie świąteczne, szczekanie psa i miauczenie kota. Twardostronicowe książeczki z przyciskiem dźwiękowym.
https://czytam.pl/k,ks_700498,Swiety-Mikolaj-Urszula-Kozlowska.html 

 •  "Święty Mikołaj" Wyd. Wilga

Ruchome obrazki - Święty Mikołaj to wspaniała lektura dla najmłodszych, która stanowi także idealny oraz wyjątkowy pomysł na prezent. Książeczka o świętym Mikołaju uczy dzieci kim jest ta niezwykła postać oraz uświadamia, że należy cieszyć się i doceniać wszystkie prezenty, które dostajemy - nawet te bardzo małe i z pozoru drobne. Wprowadza dzieci w niezwykły świat magii i czarów, w którym renifery mówią ludzkim głosem, a niemożliwe staje się możliwe.
https://www.taniaksiazka.pl/ruchome-obrazki-swiety-mikolaj-p-1127231.html

 •  “Sanie Świętego Mikołaja i 4 trasy” Wyd. Olesiejuk

Którędy jedzie święty Mikołaj, by dostarczyć dzieciom prezenty w wigilijną noc?
Co widzi z góry, mknąc po rozgwieżdżonym niebie?
Wsiądż razem z nim do sań, a sam to zobaczysz...
https://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/katalog/389138/

 • "Idą Święta Magiczne Święta", wyd. Olesiejuk

Dziś Wigilia Bożego Narodzenia i wszystko jest gotowe do drogi… To znaczy nie do końca gotowe, bo Święty Mikołaj ma pewien kłopot, Śmigły, jeden z jego reniferów, nabawił się kataru! I jak teraz Święty Mikołaj rozwiezie wszystkie prezenty?
W serii Magiczne Święta: Idą Święta!, Wesołych Świąt, bałwanku!
https://www.taniaksiazka.pl/ida-swieta-ida-swieta-magiczne-swieta-p-508904.html

 •  "Sanie Świętego Mikołaja. Mały chłopiec", Emilie Beaumont, Nathalie Belineau

Historyjka, dzięki której dziecko może identyfikować się z bohaterem i puścić wodze swojej fantazji. Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały Czytelnik znajdzie zagadki Mikołaja oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii - teraz i On może prowadzić sanie Świętego Mikołaja!
https://www.swiatksiazki.pl/sanie-swietego-mikolaja-maly-chlopiec-6609902-ksiazka.html

 •  "Boże Narodzenie. Obrazki dla maluchów", Emilie Beaumont, Nathalie Belineau,

Książka dla najmłodszych, dzięki której dzieci poznają Boże Narodzenie i związane z nim zwyczaje.
https://www.swiatksiazki.pl/boze-narodzenie-obrazki-dla-maluchow-6606593-ksiazka.html 

 • "Święty Mikołaj w tarapatach" A. Nożyńska-Demianiuk

Pełne ciepła i świątecznego uroku opowieści związane ze świętami Bożego Narodzenia, w których bohaterami są gwiazdka, która uciekła z nieba, oraz Święty Mikołaj, spełniający dziecięce marzenia. Książki przeznaczone zarówno do samodzielnej lektury, jak i do czytania ich wraz z rodzicami. Ilustracje Katarzyny Sadowskiej.
https://aros.pl/ksiazka/swiety-mikolaj-w-tarapatach

 

 

powrót